2018 07 20 Ypatingas grozis

2018 m. liepos 20 - rugpjūčio 5 d. Utenos kraštotyros muziejuje eksponuojama tarptautinio socialinio projekto „Ypatingas grožis“ fotografijų paroda. Parodos atidarymas liepos 20 d. 14 val. Apie projektą >>>

2018 07 13 Markunas

2018 m. liepos 13 - rugpjūčio 8 d. kūrybinėje erdvėje „Pokšt“ eksponuojama dailininko Audriaus Markūno paroda „Pieva, medis, dangus“.

2018 07 17 08 01 Romas Pucekas2018 m. liepos 1–rugpjūčio 1 d. Vytauto Valiušio keramikos muziejuje Leliūnuose eksponuojama dailininko Romualdo Pučeko kūrybos darbų paroda „Poetinė geometrija“.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nuo 2018 m. liepos 10 d. iki rugpjūčio 13 d. Utenos kultūros centre eksponuojama Arvydo Každailio kūrybos (Lakštinė grafika. Heraldika) paroda.

2018 07 10 Zdanaviciene„Giedodamos sutartines jos siuvinėjo drobes, aš tapau joms laiškus, viskas sukasi ratu ir sugrįžta atgal“.
Ir aš vėl sugrįžtu prie tapymo ant senų siuvinėtų drobių. Kiekviena drobelė turi savo istoriją, kurią ir noriu papasakoti. Merginos siuvinėjo ruošdamosi ištekėti, kraudamosi kraitį. Siuvinėdavo ir besilaukdamos vaikelio.
Aš tuos užmirštus siuvinėjimus surenku iš savo draugų mamų, močiučių ir prikeliu, perkeldama į paveikslus. Taip tarsi pratęsiu tų siuvinių gyvenimus, o jie turi savo išskirtines istorijas. Mano draugės mama Janina Burbaitė siuvinėjo sau kraičiui vežama į Sibirą. Pasakojo: „Vežė aštoniolika parų, o aš tuo tarpu siuvinėju. Galvoju ištekėsiu - turėsiu”. Irkucke Janina irgi siuvinėjo „Siūlai iš virvės, atsikerpi ir trauki po siūlelį”. Tie siuvinėjimai labai gražūs - baltais siūlais išpuoštos pagalvės. Per laiką nusiplovė, suplyšo, turiu tik išlikusią medžiagos atraižėlę, kurią man perdavė, kad paveiksle išliktų atmintis. Geriau išsilaikiusias siuvinėtas drobeles aptraukiu ant porėmio. Kartais, kai audinys jau suplyšęs, iškarpau siuvinėjimus ir klijuoju, kuriu paveikslą koliažo būdu.
Siuvinėtos istorijos - paveikslai, kuriuose išsaugoti paprastų lietuvių moterų atsiminimai, tai bandymas stabtelti laike ir vėl juo keliauti, pasakojant istorijas, pratęsiant siuvinių gyvenimus, juos naujai prikeliant.
Šia paroda kviečiu prisiminti mūsų tautos moterų senąsias rankdarbių tradicijas, susipažinti su dalele istorinio paveldo, liudijančio lietuvių moterų darbštumą ir kūrybiškumą. Tikiuosi, kad šie darbai padės kitaip pažvelgti į mūsų istoriją ir ugdys pagarbą jai.

Užpaliai - mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2018

2018 Uzpaliai

 

Kino namai TAURAPILIS logotipas

 

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt

Utenos hipodromas

kamanos (2)