2015 04 24 Aukstaitiska elegija GuntulyteRegina Guntulytė. „Aukštaitiška elegija". Romanas.
Knygos autorė apie kūrinį:
„Apie su ginklu rankose už Lietuvą kovojusius ir aukojusius savo gyvybes Lietuvos gyventojus parašyta daug knygų. Ši yra kitokia. Tai pasakojimas apie jau išėjusių į Amžinybę paprastų Aukštaitijos kaimiečių gyvenimą ir jų tylią kasdienę beginklę kovą už save ir savo vaikų išlikimą.
Romane aprašyti žmonės ir dramatiški jų gyvenimo vingiai - ne fantazijos vaisius. Tai autentiška trijų šeimų bei jų artimųjų gyvenimo istorija, kurią autorei trumpai papasakojo viena iš šeimų palikuonių. Pagrindiniai romano veikėjai turi prototipus ir yra realių įvykių dalyviai, perėję prieškarį ir karą, kolektyvizaciją, tremtį ir lagerius. Jie savo gyvenime patyrė meilę ir nusivylimą, ištikimybę ir išdavystę, išbandymą smurtu, badu ir patyčiomis. Romane aprašyti žmonės - aukštaičiai, todėl dialogai pateikiami jų tarme (Dusetų krašto potarme), kurią girdėjo ir kuria kalbėjo pati autorė.
Kūrinys nepretenduoja į tikslų istorinių įvykių aprašymą. Jie - tik fonas, padedantis įtaigiau atskleisti herojų charakterius, jausmus, jų tarpusavio santykius, parodyti, kaip išoriniai veiksniai kartais kardinaliai keičia žmonių gyvenimus, jų poelgius ir vertybes. Pagrindiniai knygos veikėjai klumpa po Likimo kirčiais ir vėl keliasi, pasiryžę ir toliau grumtis už savo šeimos, o kartu - ir Lietuvos ateitį."

Utenos spaustuvė. 2015

2020 vasara

 

Kino namai TAURAPILIS logotipas

 

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt