10363227 10204334844038988 7750112267465188339 n2014 m. birželio 26 d. Utenos kultūros centre, dailės galerijoje vyko dailininkės Taurimos Bunkutės tapybos darbų parodos „Gyvenimo spalvos" aptarimas ir susitikimas su autore. Parodoje muzikavo Utenos kultūros centro akustinės gitaros studijos atlikėjai Agnė, Tomas ir Rimantas. Dailės galerijos parodų organizatorė Falmira Sinicienė pristatė uteniškiams autorę ir pakvietė visus jaukiai leisti vakarą, aptariant paveikslus, jų atsiradimo istorijas ir dailininkės kūrybos kelią.
Pastaraisiais metais zuikiai yra dažniausi menininkės Taurimos kūrybos personažai. Tapyti ir piešti ilgaausiai gyvena ir eksponuojamuose paveiksluose, ir pačiose netikėčiausiose vietose, pasakoja dailininkė.

Pirmąjį zuikį menininkė nutapė dar studijų Dailės akademijoje metais. Dabar citriną laikantis ilgaausis yra dailininkės tinklalapio ženklas. Pirmas darbas su letenose citriną laikančiu zuikiu pakabintas pačioje garbingiausiose vietoje, o jo rėmai paauksuoti, - su šypsena per susitikimą su parodos lankytojais Utenoje, pasakoja dailininkė. Tapybos darbų parodą „Gyvenimo spalvos" , surengtą Utenos kultūros centro dailės galerijoje, T. Bunkutė dedikavo savo uošviui, kuris yra kilęs nuo Kirklių kaimo. Taurimą į parodas lydintis sutuoktinis Ramūnas patvirtino, kad tėtis visada buvo ištikimiausias marčios meno gerbėjas, aplankydavęs visus parodų atidarymus.
Utenos miesto garbės pilietis, ilgametis dailės pedagogas Vytautas Petronis, sveikindamas autorę linkėjo nesikuklinti ir savo kūrybą pristatyti plačiai Europoje. Įvertindamas įspūdingą, savitą Taurimos Bunkutės braižą garbus menininkas V.Petronis linkėjo autorei nepamiršti grafikos bei skirti dėmesį vaikų literatūros iliustracijai.
Taurima Bunkutė yra daugiaplanė menininkė: tapyba, fotografija, kaligrafija, kinematografinė patirtis ir kiti menai autorės įvardijami kaip darbas bei gyvenimo džiaugsmas. Menininkės darbus pamatyti bei įsigyti galima meno galerijose Vilniuje, Kaune, taip pat ir parodose, kurias dažnai Taurima Bunkutė rengia įvairiuose Lietuvos miestuose.

 
 

Trumpai apie menininkę Taurimą Bunkutę:
Mokslai:
1995 m. baigė M. K. Čiurlionio nacionalinę menų mokyklą.
1999 m. – grafikos (plakato) bakalauro studijas Vilniaus Dailės Akademijoje.
2001 m. baigė grafikos (plakato) magistro studijas Vilniaus Dailės Akademijoje.
Darbai:
1994-1999 m. buvo dailininkė pilių tyrimo centre „Vilniaus pilys". Dalis piešinių vėliau buvo panaudota įvairiuose archeologijos leidiniuose.
1999-2003 m. – animatorė, prapiešėja ir fazuotoja „Vilanimoje", „Vosintoje", LKS, „Siggi Studio".
2006-2007 m., 2011 m. – reklaminių klipų bei TV vinječių dailininkė RGB.
2006-2008 m. – dailininkė leidykloje „Šviesa".
2002-2008 m., 2012m. – dailininkė-dekoratorė, rekvizitininkė kino filmų bei serialų kūrime LKS, BFG, BFS, Eurospalvos, Strictly Baltic.
2006 m. – dailininkė statytoja AXX „Gėris" filmo „Nefokuse" (rež. E. Jankauskas )
2008 m. – dailininkė statytoja „Hot Dog" (rež. Allan van O. T. Andersen)
2007-2009 m. – interjeras „Obuolio muzikos klube" Vilniuje (vitražiniai langai, durys, dekoratyviniai užrašai ant sienų)
2009 m. – interjeras kavinėje-bare „Banzai" Vilniuje (piešiniai, dekoratyviniai užrašai ant sienų, durų)
Nuo 2009 m. nepriklausoma dailininkė, kuria pati sau ir pagal užsakymus, taip pat dalyvauja parodose, įvairiuose su menais susijusiuose konkursuose.
Daugiau informacijos apie Taurimos Bunkutės parodas, plenerus, meno projektus galite rasti svetainėje: www.taurima.lt

 

 

 

 

 

2020 vasara

 

Kino namai TAURAPILIS logotipas

 

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt