100 7139Violeta Develienė
Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūra - šventė „Atspindžiai" pati didžiausia Lietuvos miestų ir rajonų centrų mėgėjų teatrų šventė, kuri yra rengiama kas du metai nuo 1991-ųjų m. Ją iniciavo Lietuvos liaudies kultūros centro Teatro skyriaus specialistai. Nuo 1997 m. šventė rengiama kartu su

Lietuvos mėgėjų teatro sąjunga ir vyksta 3 etapais: 1. Vietos (miesto, rajono) apžiūros.2. Regioninės šventės. 3. Baigiamoji šventė ir seminaras visiems apžiūroje dalyvavusiems režisieriams. Kodėl šventė pavadinta „Atspindžiai"?

100 7018Teatras atspindi gyvenimą - žmogaus vargus ir džiaugsmus, lūkesčius ir svajones, sudėtingus tarpusavio santykius. Atspindžiai, pirmiausia, atspindi tai, kaip ir kuo gyvena
mėgėjų teatrai, kokias problemas sprendžia. Lietuvoje daug įvairių mėgėjų teatrų, talentingų režisierių, puikių aktorių, sugebančių pradžiuginti pirmiausia save ir
savo žiūrovus nauju spektakliu. ATSPINDŽIUOSE visada vaidinami patys naujausi spektakliai, o baigiamojoje šventėje – ryškiausi ir meniškiausi sezono darbai.
Š. m. spalio - lapkričio mėn. vykusioje XXII –oje Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūroje šventėje „Atspindžiai" dalyvavo net 73 šalies teatrai. Birštone, baigiamosios šventės metu apdovanoti geriausiai regionuose pasirodžiusieji teatrai. Sėkmė lydėjo du Utenos kultūros centro kolektyvus – tai teatras „Žaliaduoniai", spektaklis „Tamsos švyturys", pagal A. Eigerdienės pjesę „Aukštaitijos savanoris" ir UKC Leliūnų skyriaus teatras „LeLiūnė", spektaklis „Gėlės lange", pagal G. Žilio ir L.
100 7122Ciunio inscenizaciją „Novelės apie meilę". Režisieriaus Šarūno Kunicko darbai susilaukė puikių įvertimų, abu spektakliai yra apdovanoti Lietuvos liaudies kultūros centro diplomais.
Atspindžių apžiūros – šventės komisija peržiūrėjo 73 spektaklius, ir atrinko 34 įdomiausius ir ryškiausius. Per dvi dienas birštoniečiai ir svečiai pamatė vienuolika geriausių suaugusiųjų mėgėjų teatrų spektaklių iš Rokiškio, Utenos, Vilniaus, Kretingos, Klaipėdos, Jonavos, Telšių, Trakų.

 

 

2020 vasara

 

Kino namai TAURAPILIS logotipas

 

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt