2014 m. gruodžio 5 dieną Tauragnų kultūros namuose pristatytas projektas „Aukštaitijos regiono etnografiniai kaimai", kurį parengė Šv. Kazimiero ordino Utenos apskrities komtūrija (komtūrė Zita Mackevičienė), finansavo Lietuvos kultūros taryba, o informaciją rinko Tauragnų krašto bendruomenės žmonės, geriausiai pažįstantys tų kaimų savastį ir gyvenimus.

Surinkta medžiaga apie penkis etnografinius kaimus, esančius Tauragnų seniūnijoje: Strazdų, Šiaudiniškio, Šuminų, Vaišnoriškės, Varniškių. Užrašyti pasakojimai apie ten dar gyvenančius ir gyvenusius žmones, gamtos ir kultūros paveldo objektus, architektūrą, tautosaką, surinktos to krašto darbų ir švenčių fotonuotraukos, kaimai nufotografuoti iš paukščio skrydžio.
Mintimis, kaip sekėsi rinkti medžiagą, bendrauti su žmonėmis pasidalino Danguolė Grabauskienė, Bronė Juknevičienė, Nijolė Šuminienė. Susirinkusiems buvo parodyta dalis surinktos medžiagos. Mintimis apie etnografinių kaimų dabartį pasidalino ir Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko Gamtos skyriaus vyriausiasis specialistas Bronius Šablevičius.
Šv. Kazimiero ordino Utenos apskrities komtūrija parašė projektą leidinio „Aukštaitijos regiono etnografiniai kaimai" leidybai ir tikimasi, kad šis leidinys dienos šviesą išvys 2015 metais, kurie paskelbti Etnografinių regionų metais.

2014 12 50 Tauragnai (1) 2014 12 50 Tauragnai (2)  
dr. Bronius Šablevičius Tauragnų bendruomenės pirmininkė
Danguolė Grabauskienė
 

 

    

2021 Vyzuonos mazoji kulturos sostine

2021 06 08 vargonai

UVB 90

 

Kino namai TAURAPILIS logotipas

 

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt