2023 m. kovo 10 d. susitikimas su skulptoriais Saulium Lampicku ir Artūru Janicku
Utenos kraštotyros muziejus kviečia minėti 40-ies paukščių dieną (kovo 10 d.). Ta proga į Uteną pakviesti du Lietuvoje garsiūs meistrai-skulptoriai iš Alytaus. Tikri savo amato profecionalai Saulius Lampickas ir Artūras Janickas papasakos apie kūrybos proceso subtilybes siekiant galutinio rezultato. Sauliaus Lampicko darbai uteniškius Utenio aikštės galerijoje džiugino visą žiemą (dar galite suspėti aplankyti parodą iki kovo 10 d.). Jį keičia ne ką mažiau pavasariška Artūro Janicko drožybos darbų paroda (nuo kovo 10 d.).
Taigi susitikime Utenos kraštotyros muziejuje kovo 10 d. 15 val.
2022 m. gegužės 19 d. parodos, skirtos kunigo Petro Markevičiaus 110-ųjų gimimo metinių minėjimui, pristatymas
2022 m. gegužės 19 d. 17 val. renginys „...norėčiau dar pabūti" [P. Markevičius], skirtas kunigo Petro Markevičiaus 110-ųjų gimimo metinių minėjimui Utenos kraštotyros muziejuje.
Kviečiame dalyvauti bei pamatyti, kokį svarbų kūrybinį pėdsaką kun. P. Markevičius paliko mūsų istorijoje. 2012 m. gegužės 23 – birželio 16 d. Utenos kraštotyros muziejuje taip pat buvo eksponuojama kunigo Petro Markevičiaus kūrybos paroda, skirta kunigo, poeto ir dailininko 100-osioms gimimo metinėms >>>
2021 m. Marianos Veriovkinos simpoziumas
Birželio 25 d. 17 val. J. Meko kino salėje Utenos kultūros centre paskaitos:
- Laima Kreivytė „Stiprios moterys žalčių pasaulyje"
- Laima Laučkaitė „Žalčių ikonografija Europos dailėje"
- Austėja Šmigelskaitė „Bona Sforza: itališkosios kultūros sklaida Lenkijoje ir Lietuvoje"
Liepos 2 d. 17 val. J. Meko kino salėje Utenos kultūros centre paskaitos:
- Rimvydas Laužikas „Dubingių - Biržų atšakos Radvilos. Kur dingo Vyžuonos?"
- Petras Kanevičius „Radvilų geneologija"
Liepos 3 d. 18 val. Vyžuonėlių dvare
Choreografo Marijano Staniulėno modernaus šokio spektaklis „Gamtos šauksmas"
Liepos 24 d.
Ekskursija su Vykintu Vaitkevičiumi po Vyžuonų šventvietes
Rugpjūčio 3-31 d.
Simpoziumo paroda Utenos kultūros centro galerijoje
Moksleivių keramikos darbų paroda „Keramikos instaliacija Utena XIX a. – XX a. sandūroje“

Miglės Saladžiūtės - Elmentienės karpinių paroda Utenos kultūros centro Langų galerijoje
Juozo Kaupo fotografijų paroda „Mažųjų pasaulis“
Utenos kultūros centro Langų galerijoje eksponuojama uteniškio Juozo Kaupo fotografijų paroda „Mažųjų pasaulis“. Autorius daug metų fotografuoja, rengia parodas, dalyvauja gamtos fotografų klubo „Žalias skėtis“ veikloje. Jo darbuose atsiskleidžia mūsų krašto gamtovaizdžių ir augalijos grožis, o šioje parodoje savo formomis ir spalvomis džiugina ir stebina subtilaus makropasaulio gyventojai.
Algio Kriščiūno fotografijų paroda „Meilė“ Utenos kultūros centro Lauko galerijoje
Utenos kultūros centras kviečia aplankyti parodas: karantino laikotarpiu parodos pristatomos netradiciškai, kad lankytojai galėtų ekspozicijas apžiūrėti iš lauko. Naujai įrengtoje Lauko galerijoje (vakarinėje pastato pusėje) galima apžiūrėti Algio Kriščiūno fotografijų parodą „Meilė“. Jos autorius - legendinės grupės „Fojė“ būgnininkas, įvairiapusis menininkas – poparto kūrėjas, tapytojas, knygų iliustratorius, fotografas, muzikantas, dainų tekstų autorius. Nuotraukose atsispindi Fuerteventūros (Kanarų sala), kur šiuo metu autorius gyvena, vaizdai ir veidai.
Laimos Tubelytės-Kriukelienės portretų paroda Utenos kultūros centro Stiklo galerijoje
Utenos kultūros centras kviečia aplankyti parodas: karantino laikotarpiu parodos pristatomos netradiciškai, kad lankytojai galėtų ekspozicijas apžiūrėti iš lauko. Stiklo galerijoje (ežero pusėje) eksponuojama Laimos Tubelytės-Kriukelienės portretų paroda. L.Tubelytė-Kriukelienė - uteniškė, meno paslapčių moko Utenos kolegijos studentus, aktyviai dalyvauja parodose. Autorės žodžiais: „...abstrakcijų ar portretų tapyba man yra tikriausias poilsis ir spalvų muzika“.
2021 m. sausio 13–vasario 16 d. „Atminties langai“. Paroda, skirta tragiškiems 1991 m. Sausio 13-osios įvykiams atminti Utenos kraštotyros muziejaus languose
Kiekvienais metais prisimenant įvykius, kuriuos mūsų jauna valstybė išgyveno 1991 metų sausio 13 d., gedime žuvusiųjų, pagerbiame budėjusius prie Parlamento, Televizijos bokšto, Spaudos rūmų. Tačiau šie metai kitokie – jubiliejiniai, skaičiuojantys 30-uosius Laisvės metus, žymintys brandą. Šie metai kitokie ir dėl visame pasaulyje susiklosčiusios situacijos, kai visai netikėtai vėl patiriame tam tikrus suvaržymus judėti, keliauti, susitikti. Tačiau šie – dabartiniai – jokiu būdu neprilygsta aniems, iš kurių buvo taip skausmingai vaduotasi ir pagaliau pasiekta Laisvė.
Muziejaus pastatas – uždarytas lankytojams, tačiau istorija ir laisvė nesutalpinama jokiose saugyklose ar lentynose. Todėl kviečiame pažvelgti į muziejaus langus, kurie 2021-uosius metus pradeda Utenos kraštotyros muziejaus fonduose esančių fotografijų paroda „Atminties langai“. Nuotraukose – 1991 metų įvykiai, matyti ir užfiksuoti Vilniuje tomis dienomis ten buvusių uteniškių akimis ir fotoaparatais! Vietoj parodą pristatančios anotacijos – eilutės iš tų dienų laikraščių, kur savo mintis ir kūrybą publikavo kraštiečiai.
Prisiminkime, kodėl esame laisvi. Įkvėpkime laisvės! Ir būkime jos verti!
Utenos kraštotyros muziejaus inf.
POKŠT nariai kviečia aplankyti „Tezę“ – virtualią parodą apie Utenos miesto vietas
Nuo 2020 m. gruodžio iki 2021 m. balandžio mėn. Utenos viešosiose erdvėse veiks alternatyvios fotografijos paroda „Tezė“. Visą praėjusį rudenį jai darbus kūrė penki profesionalūs menininkai – Paulius Žižliauskas, Mantė Elelueta Baranauskaitė, Tata (Tatjana) Frenkel, Nidas Kaniušas ir Ignas Pavliukevičius.
Kalėdiniu laikotarpiu parodos rengėjai, kūrybinė bendruomenė POKŠT kviečia ekspoziciją apžiūrėti internetu svetainėje www.teze.lt/2020, o epidemiologinei situacijai pagerėjus – aplankyti parodos darbus „gyvai“. „Tezės“ internetinėje svetainėje lankytojai ras parodos žemėlapį, kūrinių nuotraukas, video ir garso medžiagą, projekto dalyvių tezes, prisistatymus ir idėjas.
Menininkus įkvėpė Utenos miesto vietos
„Tezė“ yra antrąjį kartą vykstantis alternatyvios fotografijos projektas, šiemet jo tema – Utenos miesto vietos. Projekto idėja paprasta: kiekvienas dalyvis gauna užduotį savaip interpretuoti duotą temą, pagal ją sukurti kūrinius ir savo idėją išreikšti vienu teiginiu (teze). Jų darbai tampa ilgalaikės parodos viešosiose miesto erdvėse dalimi. Kaip teigia projekto sumanytoja Lina Praudzinskaitė, šiais laikais lengva pasiklysti informacijos pertekliuje ir interpetacijose, tad vis didesnę vertę įgauna trumpi, apgalvoti teiginiai. Būtent todėl ruošiant parodą „Tezė“, menininkams tapo svarbu ne tik kurti, bet ir ieškoti būdų, kaip savo idėjas išreikšti aiškiais sakiniais.
Šių metų „Tezės“ dalyviai yra „pašaliečiai“ – nei vienas iš jų negyvena Utenoje. Todėl miesto erdvėse menininkų dėmesį patraukė vietos gyventojams, rodos, jau nebepastebimi dalykai.