2021 10 03 07 dailes leliunai

2021 06 Veriovkina

 Birželio 25 d. 17 val. J. Meko kino salėje Utenos kultūros centre paskaitos:
- Laima Kreivytė „Stiprios moterys žalčių pasaulyje"
- Laima Laučkaitė „Žalčių ikonografija Europos dailėje"
- Austėja Šmigelskaitė „Bona Sforza: itališkosios kultūros sklaida Lenkijoje ir Lietuvoje"
Liepos 2 d. 17 val. J. Meko kino salėje Utenos kultūros centre paskaitos:
- Rimvydas Laužikas Dubingių - Biržų atšakos Radvilos. Kur dingo Vyžuonos?"
- Petras Kanevičius Radvilų geneologija"
Liepos 3 d. 18 val. Vyžuonėlių dvare
Choreografo Marijano Staniulėno modernaus šokio spektaklis Gamtos šauksmas"
Liepos 24 d.
Ekskursija su Vykintu Vaitkevičiumi po Vyžuonų šventvietes
Rugpjūčio 3-31 d.
Simpoziumo paroda Utenos kultūros centro galerijoje

2021 03 01 senoji Utena„Keramikos instaliacija Utena XIX a. – XX a. sandūroje“ - taip vadinasi moksleivių keramikos darbų paroda 2021 m. kovo mėnesį eksponuojama Utenos kultūros centro Stiklo galerijoje. Ekspozicijoje nesunku atpažinti pagal istorines nuotraukas atkurtus senuosius Utenos pastatus: dvaro rūmus, senąjį paštą, Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčią, Utenos kraštotyros muziejaus pastatus, sinagogas, iki mūsų dienų neišlikusias Utenio bei Rinkos aikštėse stovėjusias žydų krautuvėles, vaistines ir gyvenamuosius namus.
Senuosius Utenos pastatus atkūrė kultūros edukacijos projekte „Keramikos instaliacija: Utena XIX–XX a. sandūroje ir žydų bendruomenės istorija“ dalyvavę Utenos meno mokyklos, Vyturių progimnazijos bei Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro moksleiviai, jiems padėjo projekto edukatoriai: Giedrius Mazūras, Roma Jančauskienė ir Jovita Paukštytė. Projekte dalyvavę moksleiviai susipažino su Utenos istorija, miesto architektūra, daug sužinojo apie XIX a. – XX a. daugiakultūrį Utenos gyvenimą, o savo įspūdžius perteikė lipdydami molinius pastatų maketus. Projekto organizatoriai - asociacija „Marianos Veriovkinos draugija“ kartu su partneriais VšĮ ,,Open Minds“. Projektą parėmė Lietuvos kultūros taryba.
Daugiau informacijos apie šį projektą :
baznycia
dvaras2
ekspozicija
geltonas namas
muziejus
senasis pastas
sinagoga
zali kaminai
1/8 
start stop bwd fwd

2021 02 25 Migle karpiniaiDaugiau apie parodos autorę

 

2021 02 18 paroda UKMUtenos kultūros centro Langų galerijoje eksponuojama uteniškio Juozo Kaupo fotografijų paroda „Mažųjų pasaulis“. Autorius daug metų fotografuoja, rengia parodas, dalyvauja gamtos fotografų klubo „Žalias skėtis“ veikloje. Jo darbuose atsiskleidžia mūsų krašto gamtovaizdžių ir augalijos grožis, o šioje parodoje savo formomis ir spalvomis džiugina ir stebina subtilaus makropasaulio gyventojai.

 

 

 

2021 01 KriksciunasUtenos kultūros centras kviečia aplankyti  parodas: karantino laikotarpiu  parodos  pristatomos netradiciškai, kad lankytojai galėtų  ekspozicijas apžiūrėti iš lauko. Naujai įrengtoje Lauko galerijoje (vakarinėje pastato pusėje) galima apžiūrėti Algio Kriščiūno fotografijų parodą „Meilė“. Jos autorius ­- legendinės grupės „Fojė“ būgnininkas, įvairiapusis menininkas – poparto kūrėjas, tapytojas, knygų iliustratorius, fotografas, muzikantas, dainų tekstų autorius. Nuotraukose atsispindi Fuerteventūros (Kanarų sala), kur šiuo metu autorius gyvena, vaizdai ir veidai.

 

2021 01 KriukelieneUtenos kultūros centras kviečia aplankyti  parodas:  karantino laikotarpiu  parodos  pristatomos netradiciškai, kad lankytojai galėtų  ekspozicijas apžiūrėti iš lauko. Stiklo  galerijoje (ežero pusėje)  eksponuojama Laimos Tubelytės-Kriukelienės portretų paroda. L.Tubelytė-Kriukelienė - uteniškė, meno paslapčių moko Utenos kolegijos studentus, aktyviai dalyvauja parodose. Autorės žodžiais: „...abstrakcijų ar portretų tapyba man yra tikriausias poilsis ir spalvų muzika“.

 

 

2021 01 13 paroda langaiKiekvienais metais prisimenant įvykius, kuriuos mūsų jauna valstybė išgyveno 1991 metų sausio 13 d., gedime žuvusiųjų, pagerbiame budėjusius prie Parlamento, Televizijos bokšto, Spaudos rūmų. Tačiau šie metai kitokie – jubiliejiniai, skaičiuojantys 30-uosius Laisvės metus, žymintys brandą. Šie metai kitokie ir dėl visame pasaulyje susiklosčiusios situacijos, kai visai netikėtai vėl patiriame tam tikrus suvaržymus judėti, keliauti, susitikti. Tačiau šie – dabartiniai – jokiu būdu neprilygsta aniems, iš kurių buvo taip skausmingai vaduotasi ir pagaliau pasiekta Laisvė.
Muziejaus pastatas – uždarytas lankytojams, tačiau istorija ir laisvė nesutalpinama jokiose saugyklose ar lentynose. Todėl kviečiame pažvelgti į muziejaus langus, kurie 2021-uosius metus pradeda Utenos kraštotyros muziejaus fonduose esančių fotografijų paroda „Atminties langai“. Nuotraukose – 1991 metų įvykiai, matyti ir užfiksuoti Vilniuje tomis dienomis ten buvusių uteniškių akimis ir fotoaparatais! Vietoj parodą pristatančios anotacijos – eilutės iš tų dienų laikraščių, kur savo mintis ir kūrybą publikavo kraštiečiai.
Prisiminkime, kodėl esame laisvi. Įkvėpkime laisvės! Ir būkime jos verti!

 Utenos kraštotyros muziejaus inf.

Nuo 2020 m. gruodžio iki 2021 m. balandžio mėn. Utenos viešosiose erdvėse veiks alternatyvios fotografijos paroda „Tezė“. Visą praėjusį rudenį jai darbus kūrė penki profesionalūs menininkai – Paulius Žižliauskas, Mantė Elelueta Baranauskaitė, Tata (Tatjana) Frenkel, Nidas Kaniušas ir Ignas Pavliukevičius.
Kalėdiniu laikotarpiu parodos rengėjai, kūrybinė bendruomenė POKŠT kviečia ekspoziciją apžiūrėti internetu svetainėje www.teze.lt/2020, o epidemiologinei situacijai pagerėjus – aplankyti parodos darbus „gyvai“. „Tezės“ internetinėje svetainėje lankytojai ras parodos žemėlapį, kūrinių nuotraukas, video ir garso medžiagą, projekto dalyvių tezes, prisistatymus ir idėjas.

Elelueta-teze-2020-biblioteka-utena
Elelueta-teze-2020-biblioteka-utena-2
Kaniusas-teze-2020-utena-wonderland
Pavliukevicius-teze-2020-taurapilis-utena
Pavliukevicius-teze-2020-taurapilis-utena2
Tata-Frenkel-teze-2020-taksofonai-utena
Zizliauskas-teze-2020-utena-parkas
Zizliauskas-teze-2020-utena-parkas2
1/8 
start stop bwd fwd

Menininkus įkvėpė Utenos miesto vietos
„Tezė“ yra antrąjį kartą vykstantis alternatyvios fotografijos projektas, šiemet jo tema – Utenos miesto vietos. Projekto idėja paprasta: kiekvienas dalyvis gauna užduotį savaip interpretuoti duotą temą, pagal ją sukurti kūrinius ir savo idėją išreikšti vienu teiginiu (teze). Jų darbai tampa ilgalaikės parodos viešosiose miesto erdvėse dalimi. Kaip teigia projekto sumanytoja Lina Praudzinskaitė, šiais laikais lengva pasiklysti informacijos pertekliuje ir interpetacijose, tad vis didesnę vertę įgauna trumpi, apgalvoti teiginiai. Būtent todėl ruošiant parodą „Tezė“, menininkams tapo svarbu ne tik kurti, bet ir ieškoti būdų, kaip savo idėjas išreikšti aiškiais sakiniais.
Šių metų „Tezės“ dalyviai yra „pašaliečiai“ – nei vienas iš jų negyvena Utenoje. Todėl miesto erdvėse menininkų dėmesį patraukė vietos gyventojams, rodos, jau nebepastebimi dalykai.

kitokieatradimai

Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka kviečia dalyvauti etnokultūriniame nuotykyje! Ieškodami kodų užsidariusioms durims atrakinti, susipažinsite su aukštaičių krašto amatais, maistu, liaudies muzika, kalba, tradicijomis ir vietovėmis. Tokią galimybę teikia naujas projektas, apie kurį plačiau galite paskaityti bibliotekos svetainėje http://www.uvb.lt/.../2492-kitokie-atradimai-virtualus 
Nepabūgusiems laukiančių sunkumų ir ieškantiems smagių potyrių tereikia apsilankyti interneto svetainėje https://kitokieatradimai.lt/, susirasti patikusį žaidimą, perskaityti taisykles, telefone įsidiegti mobilą aplikaciją „Actionbound“ ir joje nuskenuoti virtualaus pabėgimo kambario QR kodą.
Karantinui pasibaigus bus paskelbtas nugalėtojas – asmuo ar bendrai žaidusi komanda. Laimėtojo laukia prizas – išmanioji apyrankė. Žaisti ypač smagu, kai komandoje visa šeima.

Kviečia https://kitokieatradimai.lt/ 

2020 11 Dailes paroda

Nuo 2020 m. lapkričio 6 d. Utenio aikštės ekspozicijų vitrinose eksponuojama Vytauto Valiušio, Lietuvos puodžių karaliaus, Leliūnuose įkūrusio vienintelį tokį Lietuvoje, unikalia ekspozicija garsėjantį keramikos muziejų, kūryba.  Stiklo vitrinose skamba dailių juodosios keramikos žvakidžių ritmas, savo formomis ir santūriais glazūrų atspalviais didžiuojasi keraminės vazos ir indai. O ant jų glotnių šonų lapkričio šviesoje paslaptingai šoka besiraizgantys augaliniai ornamentai. Vytauto Valiušio kūryba uteniškius ir miesto svečius Utenio aikštėje džiugins visą 2020 m. lapkričio mėnesį.

indai
puodai1
puodai2
þvakidës
þvakidës2
1/5 
start stop bwd fwd

Lietuvos nacionalinio muziejaus etnografė Elvyda Lazauskaitė Vytauto Valiušio keramikos kūrinius, šią vasarą eksponuotus Lietuvos nacionaliniame muziejuje surengtoje Tautodailės metams skirtoje parodoje „Tradicijų sąskambiai“, apibūdino taip: „Jo kūrybą galima būtų apibrėžti trimis žodžiais: papročiai, naujoviškumas ir forma. Pradėjęs nuo tradicinės keramikos, šiandien Vytautas Valiušis ieško būtų, kaip ją pristatyti naujai: moderniosios keramikos dirbinius – vazas, lėkštes, žvakides – kuria juodosios ir raugo keramikos technikomis. Juodosios keramikos dirbinius dekoruoja spalvota glazūra, išlaikydamas tradicines spalvas ir ornamentiką. Tautodailininko keraminiai kūriniai pasižymi originaliais paties sukurtais ornamentais ir formų interpretacijomis“.  Informacija ir nuotraukos Reginos Skomskienės

2020 08 Levcenkienes

Manto Golubevo paroda „Tarp sutemų ir aušros” Utenos kolegijoje, Maironio g. 7, II a.

2020 06 22 Mantas Golubevas

logo 2020

Sudeikių miestelis garsėja jau dvidešimt antrus metus rengiamais profesionalaus meno kūrėjų plenerais. Didelio populiarumo sulaukę plenerai tapo vizitine Sudeikių kortele. Šis tradicinis asociacijos Kultūros ir socialinės plėtros centro 1999 metais pradėtas rengti renginys yra reprezentacinis ir edukacinis Utenos regione.Sauliaus Rudziko
Šiais metais profesionalaus meno kūrėjų plenere dalyvauja 10 profesionalių tapytojų ir 2 skulptoriai. XXII tapytojų ir skulptorių pleneras „Alaušas 2020" yra Sudeikiuose vykdomo projekto „Povandeninis pažintinis takas, Sudeikių galerijos povandeninė ekspozicija Alaušo ežere“ dalis. Kūrėjų atrinkti darbai bus eksponuojami Sudeikių dailės galerijoje, taip pat dalis specialiai parengtų darbų bus panaudoti Sudeikių galerijos po vandeniu Alaušo ežere ekspozicijai.
Plenero uždarymas ir profesionalaus meno kūrėjų darbų parodos atidarymas 2020 m. birželio 17 dieną 17.00 val. Sudeikių dailės galerijoje.
XXII tapytojų ir skulptorių plenero "Alaušas 2020" globėjas – Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas
Plenero koordinatoriai - Lina ir Virgilijus Gaižauskai, organizatorius - Kultūros ir socialinės plėtros centras, partneriai - Utenos nardymo klubas

Projektas įgyvendinamas pagal Utenos regiono vietos veiklos grupės vietos plėtros strategijos „Utenos rajono dvisektorė strategija 2016 – 2023 m.“ III prioriteto „Inovacijų plėtra, pridėtinės vertės bei darbo vietų kūrimas Utenos žvejybos ir akvakultūros regione“ priemonės „Sveikatingumo skatinimas bei geresnių galimybių žūklės mėgėjų bei nardytojų veiklai sudarymas Utenos rajone“.

2021 Vyzuonos mazoji kulturos sostine

UVB 90

Paragauk sulos

 

Kino namai TAURAPILIS logotipas

 

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt