„Lietuvos žvalgyba 1918 – 1940 m."2014 m. balandžio 2 d. 17 val. Utenos kraštotyros muziejuje (Utenio a. 3 ) LR Seimo nario dr. Arvydo Anušausko knygos „Lietuvos žvalgyba 1918 – 1940 m." pristatymas.
Dalyvauja knygos autorius.

Maloniai visus kviečiame!

Knygos autorius dr. A. Anušauskas – istorikas ir politikas, scenaristas ir publicistas. Tiria Lietuvos XX amžiaus istoriją, teroro, slaptųjų tarnybų istoriją. Nuo 2008 m. Lietuvos Respublikos Seimo narys, 2008-2012 m. Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas. Parlamentinės grupės "Už istorinę atmintį ir teisingumą" pirmininkas.
Prieš devyniasdešimt penkerius metus susikūrusi Lietuvos žvalgybos istorija pasižymėjo labai intensyviomis dvikovomis su kaimyninių valstybių slaptosiomis tarnybomis, sėkmingomis ir nesėkmingomis slaptomis operacijomis, nevienareikšmiška politinių sąlygų įtaka slaptųjų tarnybų veikimui. Kiek buvo susekta užsienio valstybių agentų, kaip buvo kovojama su kitų valstybių remiama ir finansuojama antivalstybine veikla, kokie buvo brangiausi apmokami agentai, kaip veikė užsienio žvalgybų rezidentūros, kaip buvo kovojama su teroristais, koks paskutiniųjų vadovų ir jų agentų likimas bei į daugelį kitų klausimų rasite atsakymus šioje knygoje. Knyga sudomins suvokti ir objektyviai įvertinti Lietuvos slaptųjų tarnybų vaidmenį užtikrinant nacionalinį saugumą.

stiklo galerija

Water music

2024 06 29 08 31 Vargonai vasara

Utenos Dievo Apvaizdos parapija kviečia į šeštąjį vasaros vargonų muzikos koncertų ciklą „Vargonai skamba vasarą“.
Koncertai vyks paskutinį kiekvieno vasaros mėnesio šeštadienį po vakarinių Šv. Mišių 18.45 val.

2024 08 24 Ant paletes

projektas ART U2022 m.  Utenoje  vykusio  menininkų  projekto  ART‘U 2022 (Menas mieste-miestas mene) paskaitos apie garsias Utenos krašto asmenybes.

Paragauk sulos

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt