Saulius Šližys
Kai 2011 metais pirmą kartą buvo bandoma susibėgti vienai dienai ir „pažaisti" skulptorius, daugelis labai abejojo sumanymo sėkme. Tačiau penki jaunuoliai Utenos rajone, Kaniūkų kaime, per pusdienį įveikė net šešias skulptūras, nustebindami visus, netgi patyrusį tautodailininką skulptorių Vytautą Šemelį. Įdomiausia buvo tai, kad nei vienas jų nė karto rankose nelaikė elektrinės pjaustyklės ir nekrimto skulptūros mokslų.
Po metų tie patys jaunuoliai dar drąsiau kibo į darbą ir apkrito akmens dulkėmis tradicinėje Užpalių Kraštiečių šventėje 2012 m. birželio 2 dieną.

Užduotys buvo gerokai sudėtingesnės ir įvairesnės, nes sukurtos keturios skulptūros papuošė ne nuosavus kiemus, bet Užpalių miestelio viešąsias erdves. Šaltas, vėjuotas ir lietingas birželio pradžios oras nesutrukdė jauniesiems skulptoriams įgyvendinti sumanymų. Užpalių gimnazistai prakalbino Svajūno Masiulio dovanotus lauko riedulius. Jonas Meidus (11 kl.) iškalė skulptūrą „Dinozauro kiaušiniai", Kazimieras Kubiliūnas (9 kl.) - „Laukinė obelis", Martynas Keraminas (8 kl.) - „Laimės pasaga", Šarūnas Kubiliūnas (12 kl.) - „Tekanti saulė".
Šventės organizatoriai Užpalių seniūnas Eugenijus Keraminas ir Užpalių kultūros centro koordinatorė Birutė Minutkienė padėkojo tautodailininkui Vytautui Šemeliui ir jauniesiems skulptoriams palinkėjo: „Lai nuo šiol Jūsų darbus lydi sėkmė, kūrybingumas ir gausios pasekėjų gretos. Tegul lietuviški akmenys prabyla įvairiais ženklais ne tik mūsų akims, bet ir sieloms."
Sauliaus Šližio nuotraukos:

projektas ART U2022 m.  Utenoje  vykusio  menininkų  projekto  ART‘U 2022 (Menas mieste-miestas mene) paskaitos apie garsias Utenos krašto asmenybes.

Paragauk sulos

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt