Diskusijos metu. Nuotrauka Rolandos Kubickienės2011 m. sausio 14 d. uteniškių kraštiečių, gyvenančių Vilniuje, klubo „Indraja" iniciatyva Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje buvo surengta diskusija „Lietuvos ir Utenos vizija". Į susitikimą su garsiais Utenos krašto žmonėmis – klubo „Indraja" prezidentu, Vilniaus dailės akademijos prorektoriumi, dailininku tapytoju Arvydu Šalteniu, habilituotu daktaru, akademiku, menotyrininku, Vilniaus pedagoginio universiteto rektoriumi Algirdu Gaižučiu, biologijos mokslų daktaru, ilgamečiu Botanikos instituto direktoriumi, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos nariu Romu Pakalniu, habilituotu daktaru, profesoriumi, akademiku, kardiologu Vytautu Sirvydžiu ir profesoriumi, architektu, archeologu Napoleonu Kitkausku – atvyko per šimtą Utenos gimnazijų mokinių, Utenos kolegijos studentų, įvairių organizacijų atstovų.

Diskusiją pradėjęs Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas pripažino, kad nors Utena pagal įgyvendinamus investicinius projektus dabar išgyvena geriausius laikus, problemų rajone, kaip ir visoje šalyje, netrūksta. Į pagrindinį diskusijos klausimą – kokie pokyčiai galėtų pagerinti uteniškių gyvenimo kokybę – bandžiusiems atsakyti svečiams iš Vilniaus uteniškiai pateikė ir dabarties aktualijas liečiančių klausimų: ką daryti, kad nebūtų uždaromos kaimo mokyklos, kaip paskatinti jaunimą po studijų grįžti gimtinėn ir kt.

Paskutinį sausio mėnesio savaitgalį numatytas dar vienas susitikimas su kraštiečiais. Tai tradicinis renginys, kurio metu bus pagerbti sostinėje gyvenantys ir jubiliejus švenčiantys „Indrajos" klubo nariai.

stiklo galerija

projektas ART U2022 m.  Utenoje  vykusio  menininkų  projekto  ART‘U 2022 (Menas mieste-miestas mene) paskaitos apie garsias Utenos krašto asmenybes.

Paragauk sulos

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt