Gimė 1941 m. gegužės 2 d. Rukšėnų kaime, Utenos r. Mokėsi Utenos 2-oje vid. mokykloje (dabar - Rapolo Šaltenio progimnazija), Vilniaus finansų ir kredito techni­kume, Vilniaus universitete. Kurį baigusi 1972 m. grįžo į Utena ir dirbo buhaltere įvairiose įstaigose. Išėjusi į pensiją prisiminė vaikys­tėje pamėgtą užsiėmimą - siuvinėjimą. Nuo 1999 m. Valerija surengė apie 15 parodų. Tautodailininkės siuviniai eksponuoti Utenos kraštotyros muziejuje, Utenos kolegijoje, Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje, Vyžuono­se, Tauragnuose, gimtajame Rukšėnų kaime, Molėtų krašto muziejuje, mokyklose. Utenos rajono tautodailininkų klubo „Svirnas" narė. „Siuvinėjimas man - laisvalaikio pomėgis. Įkvėpimą suteikia gamta, aplinka, kurio­je gyvenu. Einu rudenį gatve ir matau nukritusius geltonus klevų lapus. Grįžtu namo - taip ir siekia rankos išsiuvinėti tuos gražius klevų lapus. Sėdu ir siuvinėju. Arba perskaitau kokią knygą, pasižiūriu filmą, randu ten man patikusį motyvą ir siuvinėju. Bene labiausiai man patinka siuvi­nėti gamtą, joje randi įvairiausių spalvų, motyvų, emocijų.
Vieną paveikslą siuvinėju apie 3 mėnesius. Tie trys mėnesiai būna tikros laimės, pasitenkinimo ir džiaugsmo laikas. Aplinkiniai, ypač pažįstamos moterys ir drau­gės, man kartais sako: „Tu laiminga, kad siuvinėji. O mes neturime kuo užsiimti laisvalaikiu..." Tikrai, kiek yra pagyvenusių žmonių, kurie neturi ką veikti. Tad man mano pomėgis - tikra palaima. Dabar, po tiek metų, jau atėjo įgudimas, patirtis, savos temos. Kitą kartą tik spėk sekti paskui siūlą..."


stiklo galerija

Water music

2024 06 29 08 31 Vargonai vasara

Utenos Dievo Apvaizdos parapija kviečia į šeštąjį vasaros vargonų muzikos koncertų ciklą „Vargonai skamba vasarą“.
Koncertai vyks paskutinį kiekvieno vasaros mėnesio šeštadienį po vakarinių Šv. Mišių 18.45 val.

2024 08 24 Ant paletes

projektas ART U2022 m.  Utenoje  vykusio  menininkų  projekto  ART‘U 2022 (Menas mieste-miestas mene) paskaitos apie garsias Utenos krašto asmenybes.

Paragauk sulos

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt