1908450 10205415554016062 5173063051994233482 nVioleta Develienė
Utenos mokytojų etnografinis ansamblis „Levindra" (vadovė Audinga Kvaselytė) 2014 m. lapkričio 7 dieną puikiu koncertu Utenos kultūros centre paminėjo 30-tuosius koncertinės veiklos metus. Ansamblis džiaugiasi gausiu bendraminčių būriu visoje šalyje ir tolimuose užsienio kampeliuose, kuriuose ne kartą buvo koncertuota. Tad jubiliejaus proga kolektyvą „Levindra" sveikino ne tik gerbėjai bet ir kolektyvo draugai – Panevėžio bendruomenių rūmų pagyvenusiųjų liaudiškų šokių ansamblis „Linas" (vadovė Zita Rimkuvienė) ir Kauno kultūros centro „Tautos namai" vyresnių žmonių liaudiškų šokių kolektyvas „Ainiai" (vadovė Laimutė Rekašienė).

Po jungtinio koncerto, apvainikuoto žiūrovų plojimais, renginio vedančioji Irena Leikauskienė pakvietė iš žiūrovų salės pakilti į sceną visus, kuriems teko laimė kada nors dalyvauti kolektyvo veikloje. Scena pasipildė gausiu būriu uteniškių, kurie susijungė į bendrą dainą.

Pasveikinti ir pasidžiaugti ansambliu „Levindra" atvyko LR Seimo narė Milda Petrauskienė, sveikinimo žodžius ir padėkas kolekyvui nuo Kultūros ministro Šarūno Biručio ir LLKC vadovybės perdavė Utenos kultūros centro direktorė Asta Motuzienė. Utenos r. savivaldybės mero Alvydo Katino padėkas už Utenos krašto garsinimą ir liaudies kultūros puoselėjimą bei dovanų čekį kolektyvui įteikė Utenos savivaldybės mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius ir Kultūros skyriaus vyr. specialistė Zita Mackevičienė. Sveikintojų gėlės vos tilpo šokėjų glėbiuose, o šypsenos liko fotografijose.
Uteniškiai turi kuo didžiuotis, į istorinę miesto kultūrinės veiklos puokštę gražiausiaisiais žiedais įsipina „Levindra" puošdama miesto šventes, vystydama edukacinę veiklą mokyklose, nuolat atstovaudama Uteną Dainų šventėse. O kur dar Šveicarija, Italija, Norvegija, Kanada, JAV – kolektyvas su koncertinėmis programomis aplankė ne vienos šalies lietuvių bendruomenes. Tad 30-mečio proga visi linkėjo šokėjams miklių kojų, o vadovei polėkio bei kantrybės. Buvusi ilgametė kolektyvo vadovė Laimutė Kulakauskienė vadovei Audingai Kvaselytei įteikė simbolinę juostą, kuria rekomendavo apjuosti visus šokėjus tvirtai, kad Utena dar ne vienus metus džiaugtųsi gražiais šokiais.

 

 

2020 vasara

 

Kino namai TAURAPILIS logotipas

 

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt