Nelyg erdvėlaikio siužetiniuose kambariuose žiūrovas pats kurs savo istorijos koliažą ir gali laisvai judėti tiek trimis mums žinomais išmatavimais, tiek ketvirtuoju – laiku. Utenos rajone nufilmuoti gyvenimo fragmentai, kelios aktorės vaidinančios tą patį personažą bei pačios M. Veriovkinos poetiniai tekstai filme sukuria savotišką atminties koliažo diskusiją – kas vyksta mūsų atmintyje? Ką esame linkę apie save prisiminti? Ar įmanoma šias nuotrupas surinkti į vieną visumą? Šių klausimų mozaikoje žiūrovas tampa detektyvu iš detalių, daiktų, prisiminimų ir tekstų besistengiantis surinkti sau artimą žinomos dailininkės paveikslą.
Filmo pagrindu tampa 1910 m. M. Veriovkinos grįžimas į Vyžuonėlių dvarą Utenos rajone, kuriame dailininkė praleido savo vaikystę. Čia, grįždama į vaikystės dvarą, ji suvokia grįžusi ne viena… Žiūrovo pasirinkimo valioje esanti M. Veriovkina keliauja po savo pačios prisiminimus, skirtingus savęs atspindžius, įvykius, skirtingus laikmečius, kurie ilgainiui ima kurti dualistinį, sunkiai apibrėžiamą ir apibendrinimą dramatiškos ir gilios asmenybės paveikslą. Šis „Nepažįstamosios“ portretas mums kalba ir apie mus pačius – sunkiai apibrėžiamus, apibendrinamus ir nesugebančius savo prisiminimų detalių apjungti į linijinę istoriją. Ar žmogaus gyvenimas gali tapti paprasčiausiu naratyvu?
Literatūriniu filmo pagrindu tampa M. Veriovkinos „Laiškai Nepažįstamajam“, laiškai mylimajam A. Jevlenskiui bei tėvui V. Veriovkinui.
Projektas filmuotas unikalia kino lygio 360° turinio fiksavimo technika, kurią sukūrė „Gluk Media“ kartu su susikertančių medijų klasteriu „Nebula“. Išskirtinė technologinė platforma leido įgyvendinti ir iki šiol neįmanomais buvusius planus – tokius kaip 360° kameros skrydis dronu ar plaukimas valtimi.
Scenarijaus autorius ir režisierius Žilvinas Vingelis, dailininkė Dovilė Gecaitė, kompozitorius Mykolas Natalevičius, postprodukcija ,,Gluk Media“, prodiuseris Darius Vizbaras. Filme vaidina žinomi Lietuvos aktoriai Vilma Raubaitė, Paulina Simutytė, Aleksas Kazanavičius, Ramūnas Cicėnas ir Erika Račkytė.
Filmo peržiūros vyksta Utenos regiono vietos veiklos grupės patalpose (Taikos g. 6, Utena.) prieš tai užpildžius REGISTRACIJOS anketą: https://forms.gle/7kTfb8vNkVwFGWF28
Filmą vienu metu gali žiūrėti vienas žiūrovas, filmo trukmė 35 min.
Projektas „Aukštaitijos metai: mėlynojo raitelio sugrįžimas“
Projektą įgyvendina Utenos regiono vietos veiklos grupė
Projektą finansuoja Utenos rajono savivaldybė

stiklo galerija

Water music

2024 06 29 08 31 Vargonai vasara

Utenos Dievo Apvaizdos parapija kviečia į šeštąjį vasaros vargonų muzikos koncertų ciklą „Vargonai skamba vasarą“.
Koncertai vyks paskutinį kiekvieno vasaros mėnesio šeštadienį po vakarinių Šv. Mišių 18.45 val.

2024 08 24 Ant paletes

projektas ART U2022 m.  Utenoje  vykusio  menininkų  projekto  ART‘U 2022 (Menas mieste-miestas mene) paskaitos apie garsias Utenos krašto asmenybes.

Paragauk sulos

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt