Vilniuje viena mūsų grupės ekskursantė stotyje aptiko ženklelių su Gedimino stulpais ir nupirko visiems po vieną  ir dar keletą  padovanojimui. Jau Kaukaze, prieš pat Baltijos kelio dieną , išvakarėse, užėjęs į moterų kambarį, radau jas karpančias juodos medžiagos, atrodo, šilko atraižą į smulkesnius kaspinėlius. Jos pareiškė, kad tuos kaspinus ir Gedimino stulpus prisisegsime prie krūtinių ir taip, nors būdami Kaukaze, paminėsime Baltijos kelią. Tokiai moterų iniciatyvai pritarė ir vyrai. Kai vairuotojas gruzinas mus pamatė su šitais kaspinais, susirūpinęs ėmė klausinėti, ar kas nors staiga nemirė ių mūsų turistinės grupės. Kaip mokėjome, taip paaiškinome, kas tai per diena  ir kas dabar dedasi prie Baltijos. Gruzinas buvo jau ne jaunuolis, taigi istoriją  šiek tiek nutuokė ir mums baigus aiškinti sušuko, rusiškai, žinoma: "Jūs žinote, kas jūs tokie? Jūs šaunuoliai. Jūs net patys neįsivaizduojate, kokie jūs, lietuviai, šaunuoliai/" Ir kiekvieną  kartą  sustojus autobusui tas gruzinas, susitikęs kitus vairuotojus, rodė į mūsų grupę ir kažką  aiškino, o tie kiti vairuotojai, matyt, nelabai tikėdami, kad jų kolega sako tiesą , vis prieidavo prie mūsų ir prašydavo paaiškinti, kodėl ant mūsų krūtinių gedulo kaspinai ir kažkokios nematytos emblemos, ir ko mes, lietuviai, norime. O išgirdę paaiškinimus lyg užburti vis kartojo: "Molodcy vy, litovcy. Ach, kakije vy molodcy".
Dabar, po dvidešimties metų, tą  savo kelionę prisimenu su visomis smulkmenomis. Ir nesijaučiu nusikaltęs istorijai vietoj Baltijos kelio Gruzinų kelyje stovėjęs ir gruzinų vairuotojams aiškinęs, kas dedasi prie Baltijos. Gal vienas kitas gruzinas ir šiandien prisimena tą mūsų aiškinimą . Tuo labiau, kad šiandien virš Gruzijos irgi kaupiasi negeri debesys.

 

Petras Panavas

stiklo galerija

Water music

2024 06 29 08 31 Vargonai vasara

Utenos Dievo Apvaizdos parapija kviečia į šeštąjį vasaros vargonų muzikos koncertų ciklą „Vargonai skamba vasarą“.
Koncertai vyks paskutinį kiekvieno vasaros mėnesio šeštadienį po vakarinių Šv. Mišių 18.45 val.

projektas ART U2022 m.  Utenoje  vykusio  menininkų  projekto  ART‘U 2022 (Menas mieste-miestas mene) paskaitos apie garsias Utenos krašto asmenybes.

Paragauk sulos

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt